میلگرد بستر

فرآیند تولید میلگرد آلیاژی

فرآیند تولید میلگرد آلیاژی

تولید میلگرد باید دارای استانداردهایی باشد و براساس این استانداردها میزان کیفیت فلزی سنجش می‌شود. استانداردهای دنیا براساس هر اقلیمی و با توجه به هر کشوری فرق می‌کند به این ترتیب  با استانداردهای مختلف با کیفیت های مختلفی در دنیا تولید می شود.فرآیند تولید میلگرد آلیاژی در کشورهای پیشرفته امروزه به روش ها و تکنولوژی های مختلف و جدیدی تولید می‌شود.

میلگرد آلیاژی
تولید میلگرد آلیاژی
ساخت تولید میلگرد آلیاژی بر اساس استاندارد ترمکس

فرایند تولید میلگرد آلیاژی به دو دسته تقسیم می شود یکی از فرآیندها و استانداردها بر اساس استاندارد ترمکس می باشد.

در این روش میلگردها را در دمای بسیار بالایی تولید می کند و سپس از درون لوله های آب عبور می دهند این میلگردها به یکباره خنک می شود با این روش  دارای مقاومت بسیار بالایی می شود و تا ۴۰۰ درجه نیز می توانند این مقاومت را داشته باشند اما درون مغز میلگرد دارای مقاومت پایین تری خواهد بود و ۴۰۰ درجه مقاومت نخواهد داشت و در نتیجه کاربردی متفاوت خواهند داشت.

ساخت و تولید میلگرد آلیاژی بر اساس استاندارد هایی است که در واقع نوعی استاندارد حرارتی می باشد در این روش که شمش فولادی مورد نظر را با استفاده از انواع آنالیزهای شیمیایی و براساس استاندارد های ترمکس مورد آزمایش قرار می دهند تا ببینند آیا با توجه به حرارت مورد نظر میزان مقاومتی که مدنظر استاندارد می‌باشد را دارد یا خیر این آلیاژ باید میزان مقاومتی که براساس آن استاندارد مشخص شده است را داشته باشد تا استاندارد ترمکس را دریافت کنند.

 

آدرس دفتر مرکزی :

تهران ، گیشا ، کوی نصر ، خیابان نوزدهم ، پلاک دو ، واحد 3

دفتر دوم : اتوبان ازادگان جنب پل شهید صنیع خانی بازار آهن مکان نبش فاز چهار شرقی پ 842

دفتر سوم : جاده قدیم قم شهر سنگ نبش خیابان ششم پ 54 انبار شهر

تماس با دفتر مرکزی :

021-43000700

ساعات تماس ( 9 الی 17 )

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *