میلگرد

میلگرد آجدار چه مشخصاتی دارد؟

میلگرد آجدار نوعی از مقاطع فولادی می باشد که مهمترین نقش آن، افزایش سطح مقاومت کششی در سازه های بتنی و آرماتورهای فولادی در بتن است. بتن آرمه (یا همان بتن مسلح شده) نیز توسط نوعی فولاد، افزایش مقاومت می یابد که آن فولاد، میلگرد می باشد.

که معمولاً با نام فولاد میلگرد نیز شناخته می شود. کشورهای مختلف  نیز با توجه به شرایط جغرافیایی و محیطی خود، استاندارد مختص خود را  تعریف نموده اند. استانداردهای مختلف میلگرد، خواص منحصر به فردی دارند. در ایران نیز عمده میلگرد که به وسیله ذوب آهن اصفهان تولید می شود، مطابق با استانداردهای کشور روسیه می باشند.

میلگرد آجدار
میلگرد آجدار چیست؟

قیمت میلگرد آجدار

کشور روسیه 3 نوع استاندارد برای میلگردها تعریف نموده است که شامل : فولاد A1 ، فولاد A2، فولاد A3 می باشد. فولاد A1 ، میلگرد ساده می باشد که سطح صاف و بدون آج دارند. مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن برابر با 2400 و 3600 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.

فولاد A2 ، میلگرد آجدار است که در بازار نیز با نام  میلگرد آجدار شناخته می شود. مقاومت تسلیمی آن 3400 و مقاومت کششی 5000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می باشند .

فولاد A3، نوع سوم میلگردهای استاندارد کشور روسیه بود که با نام میلگرد آجدار شناخته شده اند.میزان مقاومت تسلیم آن برابر 4000 و مقاومت کششی آن برابر 6000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می باشد.

با توجه به استانداردهای کشورهای مختلف، کارخانجات مختلف در ایران نیز ، استانداردهای گوناگونی را تولید می کنند. در کارخانه ذوب آهن اصفهان براساس استاندارد کشور روسیه، میلگردها تا قطر 40 میلیمتر تولید می شوند.

میلگرد آجدار از قطر ۶، ۸، ۱۰ تا ۵۰ میلی متر موجود است . میلگردهایی با قطر کمتر از ۶ میلی متر را مفتول می نامند .

 

شرکت آهن کرد:

آدرس دفتر مرکزی: کوی نصر- خیابان گیشا- نبش کوچه 19- جنب بانک رفاه- پلاک 2 واحد 3

آدرس دفتر: آهن مکان -نبش چهارم شرقی – پلاک 842

آدرس انبار: شهرسنگ -بعد از سایپا پرس- نبش کوچه 6 -پلاک 54 انبار شهر

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *