میلگرد ساده

میلگرد ساده چگونه تولید میشود؟

میلگرد ساده چیست؟ سطح میلگرد ساده  که با استاندارد A1 در بازار شناخته می شود، صاف و بدون آج می باشد.

میلگرد ساده طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3132  ساخته میشود و در پروژه های ساختمانی و صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد ساده دوام بسیار میباشد و  به راحتی بار مکانیکی بسیار زیادی را تحمل کند.

جنس میلگردهای ساده متنوع است. فولاد ساده ی کربنی در میلگرد هایی که برای تولید سیم خاردار و توری استفاده می شود.

فولاد های نرم ساختمانی برای میلگردهای کلاف برای فونداسیون آسمان خراش، میلگرد A36  برای نصب مهاری مخازن عظیم پتروشیمی ها که در فونداسیون بتنی پیچ می شود، میلگرد از جنس فولاد ضد زنگ 316 است.

میلگرد ساده
میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده چگونه تولید می شود

میلگرد ساده طی فرآیند نورد گرم تولید می گردد. شمش های تولید شده در کارخانه ی فولاد به منظور تولید این میلگرد  در کوره ی پخت قرار داده می شوند و تا زمانی که دمای فولاد به بیش از 1100 درجه سانتیگراد افزایش یابد در کوره نگه داری می شوند.

این شمش ها به طول 2.1 متر بوده و سطح مقطع 15X15 سانتیمتر هستند. وزن تقریبی آنها بیش از 2 تن می باشد. پس از آن شمش گداخته به صورت مکانیزه در مسیر خط رافینگ قرار می گیرد.

خط رافینگ : تشکیل شده از ایستگاه های نورد با فشار پرس بسیار بالا می باشد که تغییرات متالورژیکی بسیار عمده ای در مذاب فولاد ایجاد می شود.

در مرحله رافینگ شمش از بین 6 ایستگاه نورد عبور می نماید. قطر غلتک  در مسیر رافینگ از 530 تا 610 میلیمتر می باشد.

پس از آن بوسیله دستگاه پرس گیوتین، ابتدای شمشِ گداخته بریده می شودو پس از این مرحله ، خط تولید با 6 ایستگاه نورد میانی با غلتک هایی به قطر 410 تا 470 میلیمتر ادامه پیدا می کند. در این مرحله عملیات پوسته زدایی هم بر روی شمش گداخته اعمال می گردد.

6 ایستگاه بعدی مرحله پایانی است. محصول در این مرحله به قطر مورد نظر رسیده و با سرعت بالایی از دستگاه خارج می شوند.

همزمان به صورت اتوماتیک در طول های 12 متری برش انجام شده و میلگردها جهت بسته بندی هدایت می گردند. وزن یک بندیل این میلگرد  در حدودا 2 تن می باشد.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *