میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه چیست و چه مزایایی دارد

مزایای میلگرد گالوانیزه  در پروژه های بزرگ همچون ساخت پل های طولانی استفاده میشوند.  استفاده از میلگرد آجدار در ساخت پل سبب طولانی شدن عمر پل می شود.این میلگردر در  طول های  ۶ تا ۱۲ متر و به صورت کلاف در بازار آهن الات موجود می باشد.

میلگرد گالوانیزه
مزایا میلگرد گالوانیزه

مشاهده ی قیمت میلگرد

مزایای میلگردگالوانیزه نسبت به میلگرد معمولی چیست؟

ایجاد پیوند قوی تر با بتن:

میلگرد گالانیزه نسبت به میلگرد های دیگر، پیوند قوی تر با بتن ایجاد می کند. این پیوند محکم در نهایت  سازه ی قوی تری را ایجاد خواهد کرد.

مقاومت بالا در برابر خورندگی:

پوششی که در فرآیند تولید میلگرد گالوانیزه به کار می برند به عنوان یک مانع عمل کرده و از میلگرد در برابر خوردنگی محافظت می کند.

حفاظت کاتدیک:

حفاظت کاتدیک از دیگر مزیای این میلگرد است. سطح میلگردگالوانیزه علاوه بر انکه فلز داخلی را در برابر خوردگی مصون می کند حفاظت کاتدیک نیز به وجود می آورد.. به این معنا که لایه حفاظت فوری را در سطح فولاد ایجاد می کند.

استحکام بیشتر نسبت به فولاد: زمانی که روکش مخصوص را به فولاد اضافه میکنند سختی آن را افزایش می دهند. این سختی بیشتر از فولاد و میلگرد معمولی است.  از دیگر مزایای این میلگرد میتوان به مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و تراشه شدن در زمان بسته بندی، حمل و نقل و دیگر اسیب های احتمالی اشاره کرد.

میلگرد ارزان قیمت:

اگر ضد زنگ بودن میلگرد برای مهندس طراح اهمیت بیشتری داشته باشد این میلگرد قیمت ارزانتری نسبت به پوشش های ضد زنگ دیگر دارد. به گونه ای  که آن را برای ساخت سازه های بتنی بسیار پراهمیت می دانند و در اخر استفاده از این میلگرد قیمت های نهایی را کاهش دهد.

خود ترمیم کننده:

از ویژگی های مهم میلگردهای گالوانیزه خاصیت خود ترمیم کنندگی است بدان معناکه چنانچه خسارتی به میلگرد وارد شود کمترین اثر را از خود به جای می گذراد. ای اثر می تواند تنها یک خراش کوچک و موضعی باشد.

استاندارد های ساخت میلگرد گالوانیزه:

در ساخت میلگرد گالوانیزه از استاندارهای زیر استفاده میکنند.

ASTM A775 / A775M، CAN / CSA G164-M92، BS، DIN، JIS.

 

تهران ، گیشا ، کوی نصر ، خیابان نوزدهم ، پلاک دو ، واحد 3

دفتر دوم : اتوبان ازادگان جنب پل شهید صنیع خانی بازار آهن مکان نبش فاز چهار شرقی پ 842

دفتر سوم : جاده قدیم قم شهر سنگ نبش خیابان ششم پ 54 انبار شهر

تماس با دفتر مرکزی :

021-43000700

ساعات تماس ( 9 الی 17 )

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *