میلگرد

راهنمای خرید و انتخاب میلگرد

راهنمایی برای انتخاب و خرید میلگرد

میلگرد امروزه با پیشرفت معماری یکی از مصالح پرمصرف در ساختمان سازی محسوب می‌شود.

در این مطلب قصد داریم بسیاری از نکات خرید میلگرد را برای شما همراهان عزیز شرح دهیم. درنهایت نیز یک منبع و مرجع معتبر برای خرید و استعلام قیمت میلگرد به شما معرفی خواهیم کرد؛ بنابراین تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

میلگرد
میلگرد آجدار
آشنایی با نحوه خرید میلگرد

در صورتی‌ که بتوانید در هنگام خرید به سراغ مجموعه‌هایی بروید که بدون واسطه میلگرد را به شکل مستقیم از کارخانه خریداری کرده و در بازار عرضه می‌کنند، قطعا یک خرید امن خواهید داشت.

توجه به استانداردهای میلگرد

نکاتی که لازم است در هنگام خرید میلگرد به آن توجه داشته باشید، استانداردهای آن می‌باشد. در شرایط کنونی استانداردهای A۲ و A۳ از رایج‌ترین استانداردهای موجود در جامعه می‌باشد.

برای خرید میلگرد موردنیاز خود لازم است که با یک متخصص صحبت کنید و از او مشاوره بگیرید.

با این‌ حال، در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که در مقاومت بنا تفاوت زیادی بین نوع‌های مختلف میلگرد وجود دارد. در شرایط کنونی بیشتر افراد به دلیل تنوع بالای میلگرد A۲، ترجیح افراد بر استفاده از این نوع میلگرد می‌باشد.

 

در نظر گرفتن نمره و وزن میلگرد

همانطور که می‌دانید هر نوع میلگرد با توجه استانداردهای آن‌که توسط کارخانه تولیدکننده تعیین‌ شده است، وزن و نمره‌ای دارد. در جدول زیر می‌توانید از نمره و وزن میلگرد آجدار مطلع شوید:

میلگرد آجدار
میلگرد آجدار

مادامی که یک فروشنده به شما قیمتی را برای محصول خود پیشنهاد می‌دهد، لازم است که شما سریعا به سراغ بررسی قیمت و ویژگی‌های آن محصول بروید.

متاسفانه برخی از افراد و دلالان در بازار از عدم آگاهی مشتری سوء استفاده کرده و اقدام به فروش یک میلگرد بی‌کیفیت به خریدار می‌کنند.

به همین ترتیب، در صورتی‌ که فردی به شما پیشنهاد میلگردی با قیمتی پایین داد، حتما قبل از خرید کیفیت آن را بررسی کنید.

بعد از بررسی میلگرد مورد نیاز خود به مرجعی معتبر برای استعلام قیمت و خرید نیاز داشتید.

سایت ما همواره به‌صورت لحظه‌به‌لحظه قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، قیمت ورق آهن و کلیه محصولات فولادی را منتشر می‌کند.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *